Часу для подання інформації про бенефіціарів у 2021 році залишилось не так вже й багато!

Інформація про кінцевих бенефіціарних власників юридичної (надалі – КБВ)  має  бути поданою протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким затверджена форма та зміст структури власності. Про це йдеться у ч. 4 розділу Х Закону України № 361-IX від 06.12.2019 р.  

11 липня 2021 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 19.03.2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності»   (надалі – Наказ). Тому, період подання інформації та структури розпочався 11 липня 2021 та спливає 10 жовтня 2021 року, включно.

До 10 жовтня 2021 року майже всі юридичні особи, відомості про які розміщено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) та які зареєстровані до дати набрання чинності Наказу, мають подати державному реєстратору інформацію про своїх КБВ та свою структуру власності.

КБВ

Інформацію про КБВ подається обов’язково, навіть якщо інформація в ЄДР наявна та актуальна. Але, інформація подається  тільки щодо тих КБВ, які володіють часткою 25% і більше. Міністерством юстиції визначена форма подання інформації про КБВ – Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – форма 2, яка діє з 11 липня 2021 року.

Структура власності

Форма та зміст структури власності затверджена Наказом. Додатково, для зручності, Мінфін розробив зразки складання схематичного зображення структури власності, якими кожен може скористатись та підібрати собі потрібну.

Але якщо часу обмаль і немає бажання заглиблюватись в усі ці документальні нетрі, Бюро готове зекономити Ваш час, підготувати та подати усі необхідні документи.

Автор: Михайло Дворак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to top