Хто такий кінцевий бенефіціаний власник (КБВ)?

З’ясовуємо, хто ж такі ці КБВ?

Це питання викликає багато плутанини і нерозуміння. Розбираємось коротко і просто.

Отже. Основна характеристика — це «розмір» впливу на юридичну особу. Щоб вважатись КБВ людина має впливати на компанію більше ніж на 25%. Для бізнесу мова йде про розпоряджання понад 25 відсотками статутного капіталу, для громадських організацій про розпоряджання понад 25 відсотками голосів на загальних зборах.

Тобто, якщо у громадської організації два, три або чотири засновники то вони є її КБВ.

Але якщо, наприклад, у ТОВ є п’ять засновників із рівними частками (по 20%), то така компанія не має КБВ. Якщо двоє учасників мають по 50% то обоє є КБВ, якщо один учасник розпоряджається 80 відсотками, а другий 20 відсотками то КБВ є тільки перший учасник. Все просто.

Інша категорія, у цій історії, прямий або непрямий вплив.

Тут теж нічого складного. Якщо людина напряму володіє часткою в компанії, тобто вносила статутний капітал, вказана учасником у реєстрі юридичних осіб і таке інше, то це прямий вплив.

Непрямим впливом є вплив через іншу юридичну особу або їх ланцюжок, через родинні зв’язки і ще купу інших варіантів непрямого впливу. Але знову ж таки, це має значення лише тоді, коли через такий непрямий вплив одна людина розпоряджається більше ніж 25% статутного капіталу або голосів на загальних зборах.

Як подати відомості про КБВ, щоб встигнути до 10 жовтня читайте тут .

Автор: Віталій Шляховий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to top